styczeń 29, 2019

LearningApps

Hits: 2009

LearningApps

Opis narzędzia:

LearningApps.org (https://learningapps.org/) jest aplikacją Web 2.0 wspierającą proces uczenia się
i nauczania przy pomocy małych interaktywnych modułów. Znajdujące się już w aplikacji moduły mogą być wykorzystywane bezpośrednio, modyfikowane jak i tworzone przez samych użytkowników. Celem aplikacji jest zebranie modułów wielokrotnego użytku i udostępnienie ich chętnym użytkownikom. Moduły nie zawierają żadnych scenariuszy lekcyjnych: są ograniczone wyłącznie do interaktywnej części. Moduły w aplikacji nie stanowią zatem jednostki lekcyjnej, lecz muszą być osadzone w odpowiednim scenariuszu lekcji.

Aby móc skorzystać z tej aplikacji należy założyć konto (lub korzystać linka podanego przez autora). Po rejestracji, logujemy się za pomocą maila i stworzonego przez nas indywidualnego hasła.

LearningApps jest stroną wielojęzyczną w tym również w języku polskim.

Na stronie jest dostępna instrukcja korzystania z aplikacji oraz możliwość przeszukania istniejących zasób: w lewym górnym rogu zakładka: przeszukaj aplikację.

Wyszukiwarka w aplikacji daje nam różne możliwości szukania: m.in. uwzględniając przedmiot, temat oraz poziom edukacyjny, który nas interesuje.

Przy wykorzystywaniu tej aplikacji na lekcji można użyć tablicy multimedialnej lub monitora interaktywnego, wtedy w zadanie zaangażowani są wszyscy jego uczestnicy, jak również rozwijamy u nich kompetencje informatyczne. Wykorzystanie strony wpisuje się więc w rządowy program AKTYWNA TABLICA.

Każdy nauczyciel może stworzyć swoje własne zadanie, które można upublicznić, dając tym samym zgodę na jego wykorzystanie, czy modyfikowanie przez innego użytkownika.

Atutem tej aplikacji jest możliwość zakładania klas (grup). Daje nam to możliwość zapraszania uczniów, tworzenia specjalnie dla nich dedykowanych zadań, folderów, czy dla nas zbierania wyników. Widzimy ich statystykę czy postępy przy rozwiązywaniu zadań. Aby to osiągnąć wystarczy wygenerować link i poprzez niego zapraszać uczniów. 

 

Podgląd narzędzia:

Strona startowa tej aplikacji jest dostępna po wpisaniu nazwy aplikacji w wyszukiwarce https://learningapps.org/. Jeśli nie mamy konta, wymagana jest rejestracja za pomocą adresu e-mail.

 

Wyszukiwarka aplikacji pozwala nam na znalezienie tematu, który chcemy pokazać uczniom, dostosowując go jednocześnie do ich poziomu edukacyjnego.

 

 

 


Proponowane zadanie z edukacji globalnej:

– dla szkół podstawowych I- III:

https://learningapps.org/5525106

 

– dla szkół ponadpodstawowych:

 https://learningapps.org/5525404 (klikając na link można otworzyć zadanie i rozwiązać krzyżówkę, nie trzeba się logować na stronę).